سلام…!! از اینکه شما رو اینجا می بینیم، خیلی خوشحالیم، خوش اومدید. باور کنید برای اینکه به شما بگیم؛ کی هستیم و چه فرقی با بقیه داریم و قراره برای شما چه خدماتی انجام بدیم، خیلی هیجان زده­ایم! داستان رشد و شکل گیری ما شنیدنیِ!!

یک راست میرم سر اصل مطلب…!

عملیات پشم چینی در واقع یک نوع کار بهداشتی است، با پشم چینی حیوان لاغر نمی­شود، کنه ها و انگلهای پوستی از بین می روند(حتی خیلی­ هاشون لای دستگاه گیر می کنند) و حتی برخی بیماری های جلدی، دمل و علائم سایر بیماری­ها نمایان و قابل تشخیص می شوند.

با این حال یکی از چالش های گله داران کشور، مسئله پشم چینی است. پشم چینی فرآیندی زمان بر و نیاز به مهارت بالایی دارد. حالا تصور کنید بسیاری از دامداران دسترسی به تجهیزات پشم چینی مدرن ندارند و برای یافتن افراد ماهر در پشم چینی، با چالش هایی روبرو هستند. همچنین از آنجائیکه تقریباً تمام نژادهای گوسفندان ایران (به جز نژاد زل مازندران) دنبه دار هستند، تمیز چیدن پشم اطراف دنبه به دلیل آغشته بودن به مدفوع و آویزان بودن گال و گنبیل عملیات پشم چینی را سخت تر می کند و اگر این کار با دوکارد صورت گیرد، آسیبهای زیادی به حیوان وارد می شود، از طرفی دستگاه های پشم چین برقی موجود در بازار نیز زود داغ می کنند و کارایی لازم را در شرایط خاص دامداری کشور ندارند!!!

نگران نباشید، ما در کنار شمائیم تا کمک کنیم، با هم این مشکلات رو حل کنیم؛

 • توجه داشته باشید که تخصص اصلی مرکز، خدمات بهداشت و دامپزشکی است، لذا پس از تماس دامداران در گام اول، از گله بازدید و مشاوره رایگان در رابطه با تشخیص و درمان بیماری ها ارائه می­دهیم.
 • برای اینکه به دامداران هزینه زیادی تحمیل نکنیم، به جای اجرت یا حق الزحمه، پشم های چیده شده را می­خریم.
 • ما به تمام استانهای کشور خدمات می­دهیم و محدود به یک منطقه نیستیم.
 • سرعت عمل، مهارت و تمیز بودن کار، زخم نکردن حیوانات، اخلاق و منش حرفه ای کارگران و… از مزیت های رقابتی تیم کاری ما است.
 • فراموش نکنید پرسنل آموزش دیده تیم پشم چینی ما، تجربه ۹ ساله دارند و هنگام پشم چینی دست و پای حیوان را نمی بندیم (چراکه به خاطر بستن دست و پای حیوان و طولانی بودن فرآیند پشم چینی، حیوان دچار پیچیدگی روده می شود و حتی سقط جنین پیش می­آید).
 • ما تولید کننده ۷۰ تا ۷۵ درصد دستگاههای پشم چین صنعتی در ایران هستیم. فروش دستگاه پشم چین، ساخت و تامین قطعات، تعمیرات و خدمات پس از فروش را انجام می دهیم ( لذا از آنجاییکه تامین قطعات یدکی مهمترین مسئله در استفاده از این دستگاه هاست، شما با خاطر آسوده می توانید از فروشگاه ما خرید انجام دهید).
 • از آنجاییکه ما بطور مستقیم با گله داران کشور در ارتباط هستیم و صفر تا صد عملیات پشم چینی، انبار داری و فروش پشم را انجام می دهیم لذا با حذف واسطه ها و دلالان از اکوسیستم پشم و الیاف دام سبک کشور، با قیمت های به مراتب مناسب تری الیاف دامی را به بازار عرضه می کنیم.
 • در این مرکز قابلیت دسته بندی و سورتینگ پشم ها حسب تقاضای مشتریان و بازار وجود دارد. مثلاً بر اساس رنگ، طول الیاف، منطقه خاص و… . جالب بدونید پشم/الیاف گردن و کمر بلند هستند و مرغوب تر (درجه ۱ )، دور و بر گوسفند شامل پهلو و نزدیک دست و پا، پشم درجه ۲ و پشم زیر شکم و دست و پا را درجه ۳ یا الوان گویند.
 • اخیراً شستشوی پشم و حتی حلاجی پشم پیش از نخ ریسی نیز توسط مرکز صورت می گیرد.

راستش رو بخواهید در ابتدای کارمان (۹ سال پیش) در منطقه ملارد، اشتهارد و بوئین زهرا، دچار مشکلاتی شدیم، چراکه دستگاه هایمان داغ می­کردند و کمر حیوانات را می سوزاندند که بعدها فهمیدیم دلیلش کند شدن تیغ­هاست و چون مهارت و تجربه کافی نداشتیم، ناخواسته به حیوانات جراحات پوستی نیز وارد می کردیم. متاسفانه به دلیل کند شدن تیغ­ها دستگاه داغ می­شد و مثل اتو بدن حیوان را می سوزاند که در لحظه معلوم نمی شد و یک ماه بعد خودش را نشان می داد، بدن حیوان ترک ترک می­شد، کرم می گذاشت و عفونت می کرد. نهایتاً بروز همین مسائل موجب تبلیغات منفی گله­داران علیه ما شد و دیگر به ما کار نمی دادند!!

لذا از آن منطقه کوچ و به جنوب کشور رفتیم چرا که به دلیل شرایط جوی منطقه بازه زمانی پشم چینی طولانی تری دارد و تمرکزمان را روی تربیت و آموزش کارگران گذاشتیم. تجهیزات وارد کشور کردیم و بعد شروع به ساخت و بومی سازی دستگاه های پشم چینی کردیم، فقط دسته و تیغه را وارد می کردیم و بقیه تجهیزات را خودمان می ساختیم و همینک ۷۰% دستگاه ها را خودمان می­سازیم و حتی گروه R&D ما تیغه و شانه را نیز ساخته و در حال انجام آزمایشات مربوطه و گذراندن کنترل کیفی هستیم.

پس از ساخت و توسعه دستگاه­های صنعتی پشم چین، با دعوت از مربیان کارآزموده (از استرالیا)، روی آموزش و توسعه فنی پرسنل کارگری پشم چین کار کردیم.

در کنار کوچ هایی که بخاطر پشم چینی در کنار دامداران داشتیم، با انواع بیماری های دام آشنا و در تشخیص و درمان آنها خبره تر شدیم لذا دامداران به ما اعتماد بیشتری دارند و رابطه پایداری با آنها داریم و صرفاً بحث پشم چینی نیست. همچنین ۱۴ سال است که خدمات تشخیص بارداری و چندقلوزایی را ارائه می دهیم و گوسفندان را سونوگرافی می کنم. تمام تلاش ما در این مرکز این است که بسته خدماتی کاملی به دامداران کشور ارائه کنیم. ضمناً درکنار خدمات بالا و سایر خدمات دامپزشکی، یک مزرعه اصلاح نژاد دام سبک نیز داریم.

راستی، از آنجاییکه یکی از مشکلات دامداران کشور مشکلات ناشی از حشرات موذی بود که هم دام و هم خود دامدار و خانواده­ش را اذیت می کرد، اقدام به طراحی و ساخت حمام ضد کنه سیار نمودیم، ولی به دلایلی توسعه آن ادامه نیافت.

ما اولین و تنها قطب پشم چینی صنعتی کشور هستیم و عزم جدی داریم تا بسته خدماتی (اصلاح نژاد، جیره نویسی، خدمات، مدیریت پرورش، بهداشت و پیشگیری) خود را در حوزه دام سبک توسعه بدهیم و در سطح کشور حرف اول را بزنیم. پشم هایی که دامداران و مردم دور می ریزند یا آتش می زنند را صادر میکنیم و ارز وارد کشور می شود چرا که ظرفیت صنعت نساجی کشور محدود است لذا فعالیتهای این مرکز ارزش افزوده بدنبال دارد و در کنار دامداران و عشایر کشور در مسیر توسعه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گام بر می داریم.

گله داران استانهای ایلام، خوزستان، گلستان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، تهران، قزوین، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان از جمله مناطقی هستند که از خدمات اکیپ پشم چینی مرکز بهره مند شده اند.

ما برای رسیدن به آرمانهایمان قسم خوردیم و با احترام و متعهدانه در کنار مشتریان و دامداران کشور خواهیم بود. تمام تلاشمون رو برای توسعه خدمات بهداشتی و دامپزشکی دانش­بنیان می­کنیم و در راستای مسئولیتهای اجتماعی­مون، تلاش می­کنیم سلامتی و افزایش بهره وری رو برای مشتریانمون به ارمغان بیاوریم.

ما اهداف بزرگی در سر داریم… ولی برای موفقیت به کمک یکایک شما نیاز داریم و مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم. اینکار شما انگیزه ما رو برای گسترش و بهبود خدماتمان، چندین برابر میکنه! ازتون میخوایم مرکز ما رو همراهی و معرفی کنید!

 • طرح هایی در خصوص پشم چینی گوسفندان کشور پیش از کشتار در کشتارگاه داریم، چراکه در شرایط فعلی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی هنگام دباغی، پشم کیفیتش را از دست می دهد که برای تهیه نخ و فرش مناسب نیست.
 • سمپاشی همزمان با پشم چینی(ساخت دستگاه سم پاش) در برنامه های آتی این مرکز قرار دارد.
 • توسعه قابلیت سورت بندی و افزایش بازار پسندی بر اساس نیازها و تقاضای بازار( ضخامت، زبری و نرمی، طول الیاف، کاربری هر پشم و… بسته به ماهیت هر منطقه/استان فرق می کند).
Call Now Button