آشنایی با دکتر گلابگیران، بنیانگذار مرکز اصلاح نژاد، بهداشت و خدمات دامپزشکی

دکتر محسن گلابگیران متولد ۱۳۵۶,۰۶,۲۹ در شهر تهران هستند. ایشان در سال ۱۳۸۱ در مقطع دکترا از دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند.

دکتر محسن گلابگیران در سال ۱۳۸۳ با اخذ مجوز از اداره کل دامپزشکی استان تهران، مرکز مایه کوبی و کلینیک دامپزشکی را در شهرستان ملارد منطقه قطعه چهار تاسیس نمودند و حدود ۱۵ سال بعنوان دکتر دامپزشک به ارائه خدمات مربوطه از قبیل واکسیناسیون دام سنگین و سبک، واکسیناسیون سگ های گله، پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و سم پاشی مشغول بودند.

ایشان با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از کک، کنه و انگل ها به دامداری ها و حتی خانواده های دامداران، برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی و ساخت حمام ضد کنه سیار نمودند.

ساخت دارو به شکل ژله با نام مستعار آلفا ۱ برای درمان زخم زبان و دهان ناشی از بیماری تب برفکی که ظرف یک تا دو روز پس از استعمال، موجب بهبودی دام مبتلا می شد، از دیگر خدمات و نوآوری های ایشان بود.

دکتر گلابگیران از سال ۱۳۸۹ پروسه خدمات پشم چینی را در اولویت برنامه های مرکز قرارداد و با آموزش و جذب افراد علاقه مند، توسعه پشم چینی صنعتی در کشور را آغاز نمود. وی با استفاده از نبوغ خود و مهندسی معکوس موفق به باز طراحی و ساخت دستگاه پشم چین صنعتی خارجی، مطابق با شرایط خاص دام های کشور شد و همینک تا ۷۵ % از اجزای این دستگاه ها توسط ایشان و در داخل کشور تولید می شود.

وی با عنایت به سالها تلاش و ارتباط مستقیم با دامداران و سفرهای متعدد در سطح کشور بواسطه انجام عملیات پشم چینی، تجربیات ارزشمندی را در تشخیص و درمان بیماری های دام سبک، سونوگرافی و تشخیص بارداری در دام سبک، مدیریت بهداشتی گله های داشتی و پروار بندی اندوخته است.

دکتر حسین گلابگیران

راه های ارتباط با دکتر گلابگیران عبارتند از؛

تلفن همراه: ۰۹۱۲۷۰۰۳۶۵۲

ایمیل:  dr.golabgiran@yahoo.com

Call Now Button